Jesteś tutaj:
  2. O placówce

O placówce

Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Długopolu Zdroju działa nieprzerwanie od 01.09.1986 roku. Kształcimy i wychowujemy dzieci i młodzież od 5 do 24 roku życia w oddziałach szkolnych każdego etapu edukacyjnego. Prowadzimy wczesne wspomaganie rozwoju dla maluchów nieobjętych jeszcze obowiązkiem szkolnym, a także nauczanie indywidualne i zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze na podstawie opinii i orzeczeń wydawanych przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

Wychowankami Ośrodka są dzieci i młodzież:

1. słabo słyszące,
  2. niesłyszące,
  3. z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim,
  4. ze sprzężeniami,
  5. z afazją,
  6. z autyzmem.

W placówce zlokalizowany jest internat czynny od poniedziałku, od godziny  7:00 do piątku do godziny 16:00. Ośrodek składa się z dwóch budynków – szkolnego przy ul. Kościelnej oraz Szkolno-Wychowawczego przy ul. Zdrojowej. Oba budynki znajdują się na ogrodzonym, monitorowanym terenie. Dzieci i młodzież mają do dyspozycji: boisko wielofunkcyjne, salę gimnastyczną, stołówkę, pracownię komputerową, salę telewizyjną, świetlice grup wychowawczych, kuchenkę do zajęć kulinarnych oraz specjalistyczne sale i gabinety do zajęć edukacyjno-terapeutycznych: gabinet terapii sensorycznej, gabinet audiologiczny, salę doświadczania świata, gabinet muzykoterapeutyczny, gabinet terapii biofeedback, gabinet logopedyczny, 2 sale rewalidacyjne. W Ośrodku zatrudnieni są nauczyciele i specjaliści posiadający wiedzę i doświadczenie, a także pełne kwalifikacje do pracy z ww. grupami dzieci. Ośrodek nie jest dużą placówką, co sprzyja całkowicie zindywidualizowanemu procesowi terapii dzieci, a jego usytuowanie w małej urokliwej sanatoryjnej miejscowości z pięknym parkiem i terenem zielonym wokół czyni go wyjątkowym na mapie podobnych ośrodków w bliższym i dalszym sąsiedztwie.