Zajęcia ruchowe

Dzięki realizacji projektu p.n. : " Rehabilitacja ruchem i słowem" współfinansowanemu przez nasze Stowarzyszenie i Gminę Bystrzyca Kłodzka wychowankowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długopolu Zdroju mają możliwośc uczestniczenia w zajęciach ruchowych metodą Weroniki Sherborne. Metoda ta, to różne formy aktywności- od spontanicznej zabawy do aktywnego wypoczynku. Dzięki ruchowi uczestnicy zajęć uczą się wyrażac swoje emocje, nawiązywać kontakty interpersonalne czy co najważniejsze-porozumiewać się. Prowadzone ćwiczenia ruchowe poprzez swoją naturalność, prostotę, realizowane są w atmosferze zabawy i rozwijają u dzieci aktywność, spontaniczność, dają możliwość przeżycia radości i dzielenia jej z innymi. Celem głównym zajęć ruchowych prowadzonych metodą W. Sherborne jest stworzenie dziecku okazji do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia siły, sprawności, wzbudzenie zaufania do siebie i innych, zyskanie poczucia bezpieczeństwa. Bardzo często tych cech i umiejetności brakuje osobom niepełnosprawnym. Dlatego uczestnictwo w tych zajęciach podopiecznych Stowarzyszenia spełnia bardzo ważną rolę. Poza tym ich atrakcyjność i forma zabawowa sprawia uczestnikom zajęć wiele przyjemności i radości.