"Zielona szkoła" w Rowach

Stowarzyszenie S.P.D.iM.N. w Długopolu Zdroju w dniach 16 -20 września 2019 zorganizowało wyjazd nad morze dla dzieci i młodzieży z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długopolu Zdroju w ramach projektu " Rehabilitacja poprzez rekreację i wypoczynek" . Projekt ten współfinansował Powiat Kłodzki oraz nasze Stowarzyszenie. Koordynatorem była pani H. Stasiełowicz. Realizacja tego wyjazdu integracyjnego była uzupełnieniem oferty rehabilitacyjnej prowadzonej w Ośrodku oraz działaniem prowadzonym przez Stowarzyszenie na rzecz tych wychowanków, a wspartym przez Powiat Kłodzki. Wyjazd do Rowów miał charakter rekreacyjny i rehabilitacyjny w środowisku nadmorskim na łonie natury, połaczony z integracją. Podczas wyjazdu podopieczni mieli możliwość uczestniczenia w wielu zajęciach integracyjnych z zakresu edukacji krajoznawczej, plastycznej, ruchowej, kulturalnej połączonej z zabawą i zwiedzaniem. Ponadto zdobyli nowe umiejetności praktyczne, przydatne w codziennym życiu.

Przebieg "zielonej szkoły" w Rowach:

16.09.19r.- Przejazd autokarem nad morze do miejscowości Rowy. Zakwaterowanie w Ośrodku Wypoczynkowym "Słowińska Perła". Po kolacji spacer plażą i podziwianie zachodu słońca.

17.09.19r.- Po śniadaniu zwiedzanie Rowów. Zajęcia plastyczne na plaży-budowle z piasku. Po obiedzie zakup pamiątek i spacer plażą. Zabawy ruchowe w sportowym parku. Kolacja. Rozgrywki w piłkarzyki i bilard.

18.09.19r.-  Samoobsługa podczas śniadania. Wyjazd do Doliny Charlotty. Spacer. Oglądanie w fokarium umiejętności fok. Zwiedzanie zoo i ogrodu bajek. Przejazd do Ustki. Zwiedzanie miasta, portu, spacer plażą.Odpoczynek w kawiarni przy lodach i deserach. Powrót do ośrodka. Dyskoteka integracyjna.

19.09.19r.- Samoobsługa podczas posiłku. Samodzielne dobieranie potraw. Pobyt na plaży-udział w zajęciach plastycznych-malowanie krajobrazu nadmorskiego. Rozgrywki w piłkę na plaży. Po obiedzie spacer do portu w Rowach. Udział w warsztatach artystycznych integracyjnych: poznanie tradycji kaszubskich, instrumentów. Wspólne tańce i śpiewy kaszubskie. Wieczorem pożegnalne ognisko z pieczeniem kiełbasy. Spacer nad morze, podziwianie zachodu słońca.

20.09.19r.- Po śniadaniu powrót do domu.