XVI Rocznica nadania imienia Ośrodkowi

Jak co roku we wrześniu obchodziliśmy kolejną rocznicę nadania imienia naszemu Ośrodkowi. Minęło już 16 lat od czasu, jak nasz Ośrodek przyjął imię Przyjaciół Środowiska. Od tamtego dnia do dziś wywiązujemy się sumiennie z zadań, jakie stawia nam nasz patron. W tym roku zajmiemy się opieką nad opuszczonymi i zaniedbanymi pieskami, które bardzo często potrzebują pomocy ze strony człowieka. Społeczność naszego Ośrodka i osoby powiązane włączą się w akcję pomocy zwierzętom przy schronisku "Pod Psią Gwiazdą" w Kłodzku. Będziemy wspólnie gromadzić wszelkie akcesoria dla zwierząt, karmę mokrą i suchą, żwirki na odchody, rękawiczki gumowe, płyny do naczyń i dezynfekcji, środki piorące, ręczniki papierowe i chusteczki nawilżone, szelki, smycze dla psów, podkłady i niepotrzebne już w domu ręczniki oraz pościel, kapy, koce, po to, aby obdarować naszych mniejszych braci miłością, której im tak bardzo brakuje. Ponadto będziemy się troszczyli o nasze najbliższe środowisko dla wspólnego dobra.

Na Święto Szkoły klasa SPdP przygotowała poczęstunek-pieczone jabłka  z konfiturą śliwkową i cynamonem, które swoim aromatem wypełniły cały budynek Ośrodka. Pani Teresa i Pani Marzena przygotowały z uczniami krótkie przedstawienie pt." Gdyby pies potrafił mówić", a krótkim filmem i piosenką o piesku podkreślono problem zwierząt, które potrzebują pomocy człowieka.

Wszyscy byliśmy pod wrażeniem naszego święta i dobrze się bawiliśmylaughing