Wrocławski Teatr Lalek-spektakl "Pinokio"

W dniu 20.02.2024r. uczniowie naszego Ośrodka wraz z wychowawcami pojechali do Wrocławskiego Teatru Lalek na spektakl pt. "Pinokio " w reżyserii Agaty Kucińskiej. Po obejrzeniu przedstawienia odbył się warsztat kontekstowy ułatwiający rozumienie sztuki, prowadzony przez jednego z aktorów grających w spektaklu-Piotra Starczaka. Następnie zwiedzili zakamarki teatru (scenę, rekwizytornię, kabiny akustyków i oświetleniowców, salę warsztatową, gdzie mogli zobaczyć różne rodzaje lalek), po którym oprowadzała ich Małgorzata Wójcik. Wszystkim bardzo się podobała wizyta w teatrze. Wywołała wiele radości, pozytywnych uczuć i emocji. Nasi uczniowie uczestniczyli w tym wydarzeniu dzięki projektowi "Blisko. Niepełnosprawne dzieci z dolnośląskich ośrodków odkrywają świat teatru", dofinansowanemu ze środków Fundacji PZU. Bardzo dziękujemy Pani Marcie Kurowskiej - Prezes Zarządu Fundacji, która jest koordynatorem pracy artystycznej w teatrze za współpracę i opiekę.