Logopedia

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej S.P.D.i M.N. w Długopolu Zdroju realizując projekt " Rehabilitacja ruchem i słowem" współfinansowany z Budżetu Gminy Bystrzyca Kłodzka organizuje terapię logopedyczną dla dzieci i młodzieży z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długopolu Zdroju. Zajęcia te prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę w grupach trzyosobowych. Terapia ta jest szczególnie potrzebna dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej.  Dlatego objęlismy tym programem wychowanków tej placówki. Prowadzona terapia logopedyczna ukierunkowana jest na usunięcie wszelkich zakłóceń procesu porozumiewania się. Mowa pełni ważną rolę, gdyż wpływa na ogólny rozwój dzieci i ich osiągnięcia w nauce. Stanowi narzędzie w zdobywaniu informacji, pozwala na wyrażanie swoich myśli, opinii, odczuć. Ponadto decyduje o kontaktach międzyludzkich, późniejszych sukcesach w życiu prywatnym i zawodowym.

Życzymy powodzenia uczestnikom tych zajęć Uśmiech