Sport i rekreacja pomysłem na zdrowie

Od marca  do listopada 2020r. Stowarzyszenie ponownie będzie pomagać dzieciom i młodzieży z terenu Gminy Bystrzyca Kł. Realizuje projekt : "Sport i rekreacja pomysłem na zdrowie" współfinansowany z budżetu Gminy Bystrzyca Kłodzka. Prowadzone bedą zajęcia na basenie, gimnastyki korekcyjnej i zajęcia ruchowe metodą W. Sherborne dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długopolu Zdroju i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Długopolu Dolnym. Zajęcia te będa sposobem walki z chorobami cywilizacyjnymi takimi jak otyłość, wady postawy  zdiagnozowane bardzo często wśród dzieci i młodzieży. Uczestnictwo w tych zajęciach stanie sie również drogą do rozwoju aktywności fizycznej, rozwijania zdrowego stylu życia oraz walki z chorobami współczesnego świata.