hipoterapia

W ramach prowadzonego projektu :  "Prowadzenie cyklicznych zadań z zakresu sportu i rekreacji dla dzieci i młodzieży szkolnej zagrożonej chorobami cywilizacyjnymi"  wychowankowie Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Długopolu Zdroju oraz grupka dzieci  z lokalnej społeczności ma możliwość uczestniczenia w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Jedną z prowadzonych metod  terapeutycznych ważną nie tylko dla osób niepełnosprawnych jest hipoterapia. Kontakt z koniem przynosi pozytywne zmiany w większości zaburzonych obszarów funkcjonowania dzieci i młodzieży. Koń i jego ruch dają nowe, niespotykane w innych metodach terapeutycznych możliwości. Łagodny, kołyszący ruch konia sprzyja relaksowi i odprężeniu. Obcowanie z koniem i jego otoczeniem uczy samodzielności i współpracy z innymi. Uczestnicy zajęć czuja się odpowiedzialni za zwierzaka i w związku z tym muszą go wyczesać, nakarmić. Na zdjęciach widać ile radości i przyjemności sprawia dzieciom kontakt z koniem.