Jesteś tutaj:
  2. Szkolenie WDN

Szkolenie WDN

W piątek 13 października 2023 r. w ramach Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli w naszym Ośrodku zostały przeprowadzone dwa szkolenia dla nauczycieli. Pierwsze warsztaty nt. "Zachowania niepożądane dzieci z niepełnosprawnościami" przygotowane i przeprowadzone zostały przez Panią Urszulę Suchań - pedagoga szkolnego, która wyjaśniła czym są zachowania trudne, dlaczego występują w repertuarze zachowań dzieci i jak sobie z nimi poradzić. Pani Pedagog wskazała i omówiła również najważniejsze reguły postępowania w sytuacji pojawienia się u dziecka zachowań niepożądanych.
Drugie szkolenie nt. „Kompendium wiedzy dla nauczycieli – obsługa drukarki 3D" przeprowadził Pan Krzysztof Jas - nauczyciel informatyki. Pan Krzysztof wyjaśnił nauczycielom jak podłączyć drukarkę Flashforge Adventurer 3D, wymienić filament w drukarce, znaleźć i wgrać gotowy projekt oraz dostosować go do własnych potrzeb i zaprojektować własny obiekt do wydruku 3D pracują w programie Tinkercad.