Projekt " Sport i rekreacja pomysłem na zdrowie"

Od 02.03.202r. do 30.11.2020r.  Stowarzyszenie realizuje projekt : "Sport i rekreacja pomysłem na zdrowie" współfinansowany z Budżetu Gminy Bystrzyca Kłodzka. W ramach projktu odbywać się będą cyklicznie zajęcia z zakresu sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długopolu Zdroju i Szkoły Podstawowej w Długopolu Dolnym, z terenu Gminy Bystrzyca Kłodzka. Będą to zajęcia na basenie, gimnastyki korekcyjnej i zajęcia ruchowe metodą W. Sherborne. Realizacja tego zdania będzie dodatkową pomocą dla rodziców i szkół w walce z chorobami cywilizacyjnymi jakimi są otyłość i wady postawy zauważane coraz częściej wśród dzieci i młodzieży. Ponadto ćwiczenia te pozwolą wypracować i utrwalić u dzieci zachowania sprzyjające zdrowiu. Staną się drogą do rozwoju aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w służbie zdrowego stylu     życia.

Prezes Stowarzyszenia-H. Stasiełowicz