Zajęcia muzyczno-teatralne

W ramach projektu współfinansowanego przez UE ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „Wspólnymi działaniami do lepszego wspólnego partnerstwa” organizowane były w naszym Ośrodku warsztaty muzyczno-lalkarskie mające na celu integrację osób niepełnosprawnych ze sprawnymi. Przy wspólnym udziale Pań animatorek-plastyczek z MGOK w Bystrzycy Kł. Nasi wychowankowie mogli sprawdzić swoje nabyte podczas zajęć w internacie umiejętności krawieckie, artystyczne, muzyczne oraz wyobraźnię plastyczną. Wraz z artystkami zaprojektowali i wykonali z materiałów wtórnych pacynki-mapety. Rozbawili oni swoim pokazem zebraną na sali widowiskowej MGOK publiczność osób starszych podczas Dnia Seniora.

Dzięki Paniom prowadzącym teatr uliczny TUB nasi wychowankowie 19 X 2017r. zaprezentowali się występem i umiejętnościami aktorskimi na dużej scenie MGOK w przedstawieniu lalkowym pt.: „Życie staruszka” i „Brzydkim kaczątku”. Występy wprowadziły naszą młodzież i dzieci młodsze w magiczny świat teatru i zachęciły do dalszych działań w tym kierunku, nad którymi obecnie pracujemy.