Spotkanie z policjantem

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci.
W ramach edukacji w tym kierunku 11.10 zaprosiliśmy policjanta z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej . Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Każde dziecko otrzymało taki odblask. Dla naszych uczniów najciekawszą częścią spotkania było zapoznanie się z przyniesionymi przez naszego gościa podstawowymi akcesoriami policjanta, oraz prezentacja wozu policyjnego. Uczniowie chętnie zadawali pytania dot. pracy policjanta. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Za spotkanie bardzo dziękujemy.