Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem stanowi symbol solidności oraz akt braterstwa z osobami najuboższymi. Dzień jest wyrazem zaangażowania się w poszanowanie i przestrzeganie Praw Człowieka. Celem w tym dniu jest poruszenie problematyki związanej z Ubóstwem na świecie i wypracowanie odpowiednich metod wyeliminowania go. W Polsce Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem i Program Walki z Ubóstwem znajduje się pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.
Według danych statystycznych prawie 1mld 300mln osób na całym świecie żyje w skrajnym ubóstwie. Wiele osób boryka się z brakiem dostępu do podstawowych dóbr (jedzenia, wody, schronienia). Konsekwencje ubóstwa są wiele dotkliwsze i groźniejsze także dla dzieci. Wpływa na wszystkie sfery życia dziecka: edukację, sytuację zdrowotną, relacje społeczne i poczucie własnej wartości. Życie w skrajnych warunkach dzieci może przełożyć się na życie w dorosłości pełne problemów. Zadbajmy w miarę możliwości o poprawienie losu młodych osób. Nie bądźmy obojętni na krzywdę innych. Kromka chleba może stanowić krok do polepszenia jakości życia osoby ,dla której ten gest może znaczyć wiele.