Dzień bezpiecznego komputera

Dzień Bezpiecznego Komputera – 12 października

Obchody Dnia Bezpiecznego Komputera stały się w naszym Ośrodku okazją edukacyjną. W szkole pojawiły się informacje z poradami, a także przestrogami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z Internetu, ochrony komputera przed wirusami, czy innymi zagrożeniami oraz zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy przy komputerze.

Panie Urszula Suchań i Weronika Zajączkowska (pedagog i psycholog) przeprowadziły zajęcia pt. „Życie bez filtra, czyli lekcja o tym, co widzimy w social mediach”. Zapoznały uczniów z zagrożeniami, na które narażone są komputery i możliwościami ochrony. Przypomniały również podstawowe zasady bezpieczeństwa w sieci oraz zwracała uwagę na zagrożenie uzależnieniem od Internetu lub gier komputerowych. Wyjaśniły, że obrazy przedstawiane w social mediach nie zawsze są odwzorowaniem rzeczywistości.

Na zakończenie zajęć uczniowie mieli ochotę na małe co nieco