Pasowanie na ucznia i przedszkolaka

27 października 2022 r.
Uroczyste „Pasowanie na Ucznia i Przedszkolaka”
Był to wyjątkowy dzień dla dzieci przedszkolnych oraz dla pierwszoklasistki Marysi. Dzieci podeszły do tej uroczystości z wielkim entuzjazmem i przez wiele dni pilnie się przygotowywały. Sztandar Ośrodka, odświętny strój, wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Następnie Mikołaj, w imieniu wszystkich starszych uczniów, serdecznie powitał dzieci w społeczności szkolnej.
Po części artystycznej Pani Dyrektor kładąc na ramieniu każdego dziecka symboliczny ołówek dokonała uroczystego aktu pasowania na Przedszkolaka i Ucznia.
W tym radosnym dniu przedszkolakom i pierwszoklasistce towarzyszyli rodzice, którzy złożyli uroczyste ślubowanie.
Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy otrzymał dyplom pasowania oraz upominek. Przedszkolaczki „Starszaki” także tego dnia zostały wyróżnione.