Światowy Dzień Adopcji

Światowy Dzień Adopcji-9 listopada
ADOPCJA - Co kryje się pod tym siedmioliterowym wyrazem? Klasa VI SP (Wychowawca p. M.Serafin) odkryła to pojęcie.
A jak akceptacja,  przyjęcie drugiej osoby i stworzenie relacji z nią;
D jak dziecko, które potrzebuje opieki i miłości dorosłych, żeby móc się rozwijać;
O jak ośrodek adopcyjny, czyli miejsce gdzie przygotowują się przyszli rodzice do przejęcia opieki nad dziećmi;
P jak prawdziwe rodzicielstwo, które powstaje na wskutek przysposobienia, nie biologiczne ale tak samo autentyczne;
C jak cierpliwe tworzenie więzi pomiędzy członkami rodziny;
J jak jakość więzi, na które trzeba pracować codziennie w relacji z bliskimi;
A jak atmosfera rodzinna, której tak bardzo wszyscy pragniemy, kimkolwiek jesteśmy i gdziekolwiek przebywamy.

Nasi podopieczni stworzyli plakat pełen radości i akceptacji, który przekażą osobiście Dzieciom z pobliskiego Domu Dziecka. Już dzisiaj, dzięki zajęciom z Panią Psycholog, uczniowie wiedzą z jakimi problemami muszą się zmagać dzieci ,które czekają na adopcje.