Święto Niepodległości

Co roku nasi wychowankowie pod opieką nauczycieli z wielką starannością przygotowują się do obchodzenia rocznicy odzyskania niepodległości. I tym razem uczniowie pod okiem pań: Asi, Teresy i Marzeny przygotowali uroczystą akademię. W atmosferę wydarzeń sprzed 104 lat wprowadziła zgromadzoną publiczność wzruszająca kompozycja słowno – muzyczna. Narodowe symbole, tradycyjne stroje, poetyckie utwory przeplatane patriotycznymi pieśniami pozwoliły wczuć się w klimat epoki, w której Polska odzyskiwała niepodległość. Kolejny raz też wzięliśmy udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #szkoładohymnu, wpólnie odśpiewując "Marszałka Dąbrowskiego" .Wspaniale przygotowany, utrzymany w patetycznym tonie apel, pozwolił na nowo wszystkim zrozumieć, jak bardzo ważna jest data 11 listopada. Przybliżył młodym Polakom rozumienie i znaczenie takich wartości, jak: Ojczyzna, patriotyzm, naród, wolność.
Dziękujemy za piękną lekcję historii.