Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16.11.2022 r.  na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku. „Tolerancja" to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.
Uczniowie klasy IV i VI SP, dzięki p. psycholog Weronice Zajączkowskiej  i p. Kamili Zygmunt ,są w stanie określić definicje TOLERANCJI. Nauczyliśmy się, że różnorodność nas ludzi, nie powinna być obiektem wyzwisk ,ale aktem akceptacji i poszanowania drugiego człowieka.