Jak dzieci niewidome postrzegają świat?

Temat naszych dzisiejszych warsztatów psychoedukacyjnych : "Jak dzieci niewidome postrzegają świąt? "
Dzieci widzące uczą się świata poprzez obserwacje. Dzieci z dysfunkcją wzroku potrzebują pozostałych zmysłów, by poznać otaczające ich środowisko.  Uczyliśmy się smakować, wąchać, dotykać produkty żywnościowe ,przy jednoczesnym wyłączeniu jednego zmysłu-wzroku. Zapoznaliśmy się z filmami: "Pisklaki". Bohaterowie zaczynają edukację w szkole dla dzieci niewidomych i z jakimi trudnościami muszą się zmagać każdego dnia. Kolejna prelekcja to: "Zbuduj z Nami Ogród Zmysłów"- inicjatywa powstała w ramach programu Długie Oczy, by wspierać osoby z dysfunkcją wzroku. Stworzyliśmy swoje imiona ,tak jakby miały wyglądać w alfabecie Braille'a.