Spektakl teatralny "Błękitny Pies"

2 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spektaklu Błękitny Pies z Teatru Polskiego we Wrocławiu. To familijny spektakl muzyczny oparty na adaptacji książki Beaty Majchrzak pt. "Opowieść o Błękitnym Psie", czyli o rzeczach trudnych dla dzieci, nagrodzonej w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży (2013), zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ambasady Szwecji i patronatem literackim Polskiej Sekcji IBBY przy finansowym wsparciu Fundacji PZU. To historia czwórki dzieci, z których każde na swój sposób nie odnajduje się w społeczności za sprawą swoich ułomności lub choroby. Błękitny Pies, którego spotykają na swojej drodze, pomaga im „odnaleźć się” i zaakceptować. Pies wprowadza dzieci w krainę baśni – wielobarwnej łąki, by tam poprzez alegoryczne do siebie postacie zamieszkujące łąkę mogły zrozumieć samych siebie, otaczający je świat i odkryć to, co sprawi, że poczują się w pełni wartościowe.